RSS

materac przeciwodleżynowy wniosek

Patrzysz na posty wyszukane dla zapytania: materac przeciwodleżynowy wniosek


Temat: Pneumat czy samopompująca?
A ja mam inne pytanie czy ktos z was kombinowal poduszke przeciwodlezynowa na wniosek materaca przeciwodlezynowego????Potrzebuje poduszke roho a to kupa kasy a materac mi nie potrzebny.Temat: przygody
Z tym wózkiem .to aż nie chce mi się wierzyć,jak na Boga ona ma znależć sponsora, leżąc.Ja do mamy miałam pożyczony,ale wiem ,że trzeba się rozejrzeć ,bo na dużo rzeczy można uzyskać refundację z ośrodka pomocy społecznej.Ja kupiłam mamie materac przeciwodleżynowy i dostałam całą kwotę z powrotem,po złożeniu wniosku,tylko są określone dochody,my się załapaliśmy.Nie wiem jak jest z wózkami,ale pewnie tańszy byłby używany.
łóżko w domu miałam też pożyczone,płaciłam 1 zł na dzień.tylko trzeba się rozejrzeć,podstawa to informacja,tylko Renia nie ma nikogo ,żeby się tym zająć.Zapytam teściową syna ona jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej ,może mi podpowie co zrobić.Pa

Temat: doradzcie jak dopasowac wózek, jaki i gdzie kupuić
1. Male kolka nie przeszkadzaja w pchaniu. Radze nie brac "rolkowych", tylko te wieksze.
2. Wszystko zalezy od tego z jaka sila sie najedzie na nierownosc. Jesli bedzie to tepo spacerowe, nie powinno byc grozby upadku tyb bardziej, ze osoba utrzymuje pozycje.
3. Wyzej zostal juz podany model, ktory wedlug zdjecia ma mozliwosc rozchylania. Trzeba dowiedziec sie u zrodla. Dodam, tylko ze jest to drogi wozek i suma z dofinansowania bedzie duzo za mala. Alternatywa jest rodzimy producent wozkow GTM. Wozki mieszcza sie w cenie dofinansowania. Nie wiem jak bylo by z przystosowaniem wozka dla tej konkretnej osoby, czy koszt bylby wyzszy czy tez nie. Warto zapytac, zaprosic ich do domu i dokladnie powiedziec co chcecie. Powinni byc w stanie, to zrobic.
4. Jesli wiecie, to swietnie
5. Dofinansowanie jest opisane tu co i jak.
http://gtmmobil.com.pl/dofinansowanie.html
Dobrze by bylo starac sie o wyzsze dofinansowanie:
* 9194.04 – wózek inwalidzki specjalny, stabilizujący plecy i głowę (wózek dla ludzi np. z tetraplegią) - 1800 zł NFZ + 150% PCPR
Jesli sie nie uda, mozna sprobowac pokabinowac i np, odl lekarza pierwszego kontaktu wziac wnioski na poduszke przeciwodlezynowa i materac. Otrzymane pieniadze przeznaczyc na wozek.

Wszystko mozna zrobic, tylko trzeba pokabinowac.Temat: poduszka przeciwodlezynowa
Nie no bez przesady musimy mścić się humanitarnie dorzućmy jeszcze żyletki i posypmy solą
Ja w tym roku brałem kasę na materac. NFZ+MOPR =1500zł około nie pamiętam dokładnie. Od złożenia wniosku czekałem około m-ca tylko to i tak za długo bo ja jestem podatny na odleżyny i miesiąc bez materaca to dla mnie masakra . Kogo nie boli temu powoli i co jak co ale takie sprawy jak zabezpieczenie przeciwodleżynowe powinno być rozpatrywane natychmiast po złożeniu wniosku. Gdyby nie solidna opieka to po miesiącu mógłbym jedynie do konstancina pojechać na zaszycie tych odleżyn, które w tym czasie mogłyby powstać. Dosypmy im w takim razie jeszcze gwoździe i pineski
Temat: udar mózgu
Witam! Dziękuje bardzo za odpowiedz. Niestety mieszkam na wsi a do głównej siedziby NFZ mam 65 km. Z tym skierowaniem do ośrodka sa jakieś cyrki, bo gdy prosiłam przy wypisie to pani doktór mi odpowiedziała, ze nikt mi nie przyjmie osoby w takim stanie do ośrodka stąd moje pytanie czy w Polsce wykonuję się rehabilitacje bierną? Potem byłam u lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do przychodni rehabilitacyjnej tam mi lekarz (szef ośrodka rehabilitacyjnego )powiedział, że powinnam mieć od neurologa albo ze szpitala w którym mama była no to dzwonię do szpitala i albo nie ma pani doktór, która mame wypisywała albo jest na wizycie i tak w kółko. Zastanawia mnie to, bo osoby bardziej sprawne trafiały za pośrednictwem szpitala w jakieś 3 tyg. do ośrodka.
W poniedziałek wybieram się do neurologa ale obawiam się, ze pocałuję klamkę, bo nie mam skierowania a nie wiem czy sam wypis wystarczy?
I tak mam skierowanie na rehabilitacje ale w sumie nie wiem po co mi ono skoro nie wiem co mam z nim zrobić, jakieś wnioski się wypełnia odsyła gdzieś, nie wiem póki co to biegam od drzwi do drzwi a sprawa w martwym punkcie. Dlatego jestem tak bardzo rozgoryczona.
Mam łożko szpitale, nie takie z pilotem, bo takie kosztuje 3500 zł. ale mam i ułatwia to rzeczywiście opiekę nad chorym. Firma, która sprzedaje materace przeciwodleżynowe i wózki inwalidzkie załatwiła sama sprawę refundacji, także to bynajmniej mam z głowy.
Ja dokupiłam poduszkę przeciwodleżynową z wkładem silikonowym na wózek i mama siedzi dość długo na wózku albo w łóżku trzymając się poręczy, w ogóle to jest coraz silniejsza dlatego tak mi zależy na tej rehabilitacji.
Oczywiście mam problem z zaparciami, bo Lactulosum i Colon C nie za bardzo pomagają, czy mięśnie odbytu też mogły zostac porażone o tym nie ma ani słowa w wypisie?Temat: [Dębica]To i owo z mojego miasta
Nordpol Polska chce inwestować w Dębicy

GC Nowiny: W Obszarze Przemysłowym Dębica, należącym do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, chce zainwestować firma Nordpol Polska.

Kolejne 110 miejsc pracy może przybyć w podstrefie ekonomicznej. Miejscy radni zgodzili się, by powiększyć tereny uprzywilejowane przez fiskusa.

Zainwestują 5 milionów euro

Na terenie o pow. 0,7 hektara, będącym niegdyś częścią Wytwórni Urządzeń Chłodniczych, firma Nordpol Polska planuje rozpocząć produkcję, m.in. rur i agregatów do wentylacji mieszkań i pomieszczeń przemysłowych. Spółka chce zainwestować w sumie 5 mln euro w latach 2008-2012. Ostateczną decyzję w sprawie utworzenia strefy wyda Agencja Rozwoju Przemysłu.

Zgoda dla "Opon”

Na razie zgodę na działalność w dębickiej podstrefie ekonomicznej dostała tylko Firma Oponiarska Dębica SA. Uprzywilejowana podatkowo jest tylko część terenów należących do fabryki. Spółka zainwestuje tam prawie 300 mln zł w zakład produkujący opony wysokich klas. Zamierza też zwiększyć zatrudnienie o przynajmniej 180 osób.

Sławomir Oskarbski

Informacje Dębickie: Czy do Latoszyna już wkrótce będą przyjeżdżać kuracjusze? Wszystko na to wskazuje. Zniszczone podczas ostatniej wojny uzdrowisko chce odbudować firma Trans-Południe.

Latoszyn długie lata był znany z wód o leczniczych działaniach. U podnóża Palanej Gery w zamierzchłych czasach miał znajdować się prastary słowiański gród, a jego mieszkańcy prawdopodobnie korzystali z bijących tu źródeł. W XIX wieku powstał w Latoszynie przysiółek Łazienki Uzdrowisko, gdzie wybudowano zakład uważany za jeden z najlepszych w kraju. W 1900 roku został on całkowicie zniszczony, odbudowano go w 1932 roku. Od sierpnia 1944 roku do stycznia 1945 m.in. przez teren zakładu przebiegała linia frontu. Obiekt po raz kolejny został kompletnie zniszczony i z tego upadku nie podniósł się do dziś. Pod koniec lat 90-tych w gminie Dębica pojawił się pomysł, aby odbudować przedwojenne uzdrowisko. Jego gorącym orędownikiem jest wójt Stanisław Rokosz, niestety gminy nie stać na samodzielne udźwignięcie tego typu inwestycji.

Fot. Archiwalne zdjęcie ratoszyńskich Łazienek

W 2008 roku chęć odbudowy latoszyńskiego uzdrowiska wyraziła firma Trans-Południe, która kilka lat wcześniej w Podgrodziu wybudowała swoje Centrum Logistyczne i w gminie Dębica jest już „zadomowiona”. - Zdecydowaliśmy, że odbudujemy Łazienki – mówi Marek Pijar, prezes Trans-Południa. - Zależy nam rozwoju tego regionu, stąd też nasze inwestycje na tym terenie. Zależy mi również osobiście na tym, aby przywrócić i zachować klimat dawnego Latoszyna, dlatego chcemy podjąć się tego zadania. Chciałbym prosić wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek pamiątki związane z dawnymi Łazienkami o udostępnienie ich nam. Będą one pomocne przy odtwarzaniu dawnego charakteru tych obiektów.

W latach 30-tych latoszyńskie łazienki były znanym ośrodkiem uzdrowiskowym. Zakład drukował wiele folderów reklamowych, pocztówek i ulotek. Niestety, do dzisiejszych czasów niewiele z tych materiałów dotrwało. Jednak z pewnością wśród pamiątek rodzinnych, starych albumów czy na strychach starych domów Latoszyna, Podgrodzia czy Dębicy mogą znaleźć się jakieś ocalałe dokumenty związane z Łazienkami. Ich odnalezienie pomoże przywrócić klimat dawnego Latoszyna i czasów, które odchodzą tak szybko i bezpowrotnie.

www.debica.pl: Miasto otrzyma dofinansowanie na utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy. Dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniesie 1, 3 mln złotych. Z budżetu powiatu inwestycja wsparta zostanie 200 tysiącami złotych a miasto blisko 477 tysięcy złotych. Łączna wartość projektu wynosi milion 812 tysięc y złotych.

- O utworzenie wypożyczalni staraliśmy się z uwagi na zapotrzebowanie lokalnej społeczności osób niepełnosprawnych, instytucji i organizacji pozarządowych – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Wspólnie z powiatem podjęliśmy wspólną inicjatywę, by ułatwić osobom niepełnosprawnym lub chorym pozyskanie sprzętu potrzebnego do rehabilitacji lub ułatwiającego funkcjonowanie na co dzień . Sprzęt będzie można wypożyczać za darmo, jednak ubiegający się o niego mieszkańcy powiatu będą musieli posiadać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Wniosek napisali pracownicy Wydziału Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Dębicy. Projekt zrealizowany zostanie do 2012 roku. Wypożyczalnia będzie się mieściła w magazynach przy ul. Ratuszowej. W ramach projektu miasto przystosuje pomieszczenia magazynowe i biurowe wypożyczalni.

- Zakupiony zostanie różnorodny sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia pomocnicze niezbędne do realizacji zadania – mówi Andrzej Bukowski z Wydziału Planowania Strategicznego. – W wypożyczalni zatrudniony zostanie pracownik, który będzie instruował osoby, jak korzystać ze sprzętu. Realizatorem zadania będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt będzie realizowany etapami. W tym roku na uruchomienie wypożyczalni przeznaczone będzie 477 tysięcy złotych.

W wypożyczalni znajdą się m.in. wózki elektryczne dla dorosłych, podnośnik transportowo – kąpielowy, wózek do aktywnej rehabilitacji, schodołazy, rotory do ćwiczeń, stół do pionizacji, krzesła korekcyjne, materace przeciwodleżynowe, rehabilitacyjne, siedziska wannowe, taborety toaletowe, chodziki, balkoniki, kule, wzmacniacze do telewizora dla niedosłyszących, łóżka rehabilitacyjne, rowery stacjonarne, itp.Temat: PN na dostawę sprzętu medycznego
6 SZPITAL WOJSKOWY Z PRZYCHODNIĄ – SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
ul. Szpitalna 2
08-530 DĘBLIN

OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY
NA DOSTAWĘ SPRZĘTU MEDYCZNEGO

Rodzaj zamówienia: Dostawa
CPV :
33191000-5 Urządzenia sterylizujące, dezynfekcyjne i higieniczne
33192140-5 Kozetki psychiatryczne
33192300-5 Meble medyczne z wyjątkiem łóżek i stołów
33194110-0 Pompy infuzyjne
33155000-1 Przyrządy do fizykoterapii
33158200-4 Urządzenia do elektroterapii
33158100-3 Urządzenia elektromagnetyczne
33128000-3 Lasery medyczne inne niż stosowane w chirurgii
33158500-7 Przyrządy medyczne na podczerwień
33158400-6 Sprzęt do terapii mechanicznej
33100000-1 Urządzenia medyczne

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: www.przetargi.army.mil.pl.
Przedmiot zamówienia : Dostawa sprzętu medycznego

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych z zachowaniem podziału na poszczególne Zadania:
ZADANIE 1 - Urządzenie do mycia i dezynfekcji endoskopów –
1 komplet
ZADANIE 2 - Pompa strzykawkowa – 2 komplety
ZADANIE 3 - Pompa kroplówkowa – 2 komplety
ZADANIE 4 - Laryngoskop do trudnych intubacji
ZADANIE 5 - Aparat do magnetoterapii
ZADANIE 6 - Aparat do elektroterapii
ZADANIE 7 - Aparat do laseroterapii
ZADANIE 8 - Aparat do terapii światłem podczerwonym
ZADANIE 9 - Osprzęt do Uniwersalnego Gabinetu Usprawniania
Leczniczego
ZADANIE 10 - Kozetka lekarska – 6 sztuk
ZADANIE 11 - Stojak do kroplówek na kółkach – 10 sztuk
ZADANIE 12 - Materace przeciwodleżynowe, pneumatyczne
dla pacjentów narażonych na odleżyny lub pacjentów
z odleżynami do II stopnia włącznie – 6 sztuk
ZADANIE 13 - Rolki do transportu chorych – 3 komplety
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Termin realizacji zamówienia: do 6 tygodni od daty podpisania umowy
W przetargu mogą wziąć udział wykonawcy spełniający warunki opisane w art. 22 ust. 1, oraz nie wykluczeni na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych to jest:
1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności
Do potwierdzenia :
 aktualnym odpisem z właściwego rejestru albo aktualnym zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

Potwierdzeniem spełniania warunków będzie przedstawienie dokumentu (odpisu, zaświadczenia), z którego będzie wynikać , że Wykonawca ma uprawnienia do prowadzenia działalności objętej przedmiotem zamówienia.

2. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do realizacji zamówienia - w ciągu ostatnich trzech lat przed datą wszczęcia postępowania wykonali co najmniej 2 dostawy odpowiadające rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia.
Do potwierdzenia :
 wykazem wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy zostały wykonane należycie.
3. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia – posiadają środki pieniężne na rachunku lub zdolność kredytową odpowiadającą wysokości :
Zadanie 1 60.000,00 zł
Zadanie 2 5.000,00 zł
Zadanie 3 7.000,00 zł
Zadanie 4 3.000,00 zł
Zadanie 5 4.000,00 zł
Zadanie 6 2.000,00 zł
Zadanie 7 4.000,00 zł
Zadanie 8 4.000,00 zł
Zadanie 9 5.000,00 zł
Zadanie 10 3.000,00 zł
Zadanie 11 2.000,00 zł
Zadanie 12 20.000,00 zł
Zadanie 13 2.000,00 zł
Jeżeli Wykonawca składa ofertę na wiele zadań równocześnie, warunek musi być spełniony łącznie.
Do potwierdzenia :
 Oświadczeniem w załączniku nr 2 do Specyfikacji.
4. Nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy.

Do potwierdzenia :
 Oświadczeniem w załączniku nr 2 do Specyfikacji.
Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.
Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium i jego znaczeniem :
1. Ocena cenowa oferty - 100 %

Wykonawcy mogą pobrać formularz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia ze strony internetowej www.przetargi.army.mil.pl , osobiście w siedzibie Zamawiającego, budynek 90, pokój Nr 203 lub otrzymać drogą pocztową po przesłaniu wniosku o jej wydanie.

Pracownikiem uprawnionym do kontaktów z Wykonawcami jest:
p. Konrad Kopeć
tel. 0-81 551 72 60
Miejsce i termin składania ofert:
siedziba Zamawiającego – kancelaria Szpitala budynek nr 90 pok 202 w terminie do 14.05.2009 roku, godzina 12.00
Miejsce i termin otwarcia ofert: siedziba Zamawiającego – budynek nr 90 pok 203
godzina 12.30
Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 30 dni.
Data zamieszczenia ogłoszenia do Urzędu Zamówień Publicznych: 05.05.2009r., numer 70651-2009.

D Y R E K T O R
mgr inż. Wojciech ZOMER